Connect with us

Yardımcı Bilgi

Ne tür sporlar görüşü iyileştirir? Zayıf görme ile spor yapmak mümkün mü?

Published

on

Egzersizin göz sağlığını nasıl etkilediği ve aktif olmaya devam ederek görüşünüzü iyileştirip iyileştiremeyeceğiniz konusunda iki farklı bakış açısı vardır. Birisi sporun gerçekten görme problemlerini unutmaya yardımcı olduğuna inanıyor, ancak tam tersine, sporun neden olduğu göz yorgunluğunun iyi bir şeye yol açmadığı konusunda ısrar ediyor, çünkü görme yeteneği zayıf olan okul çocukları bile beden eğitimi derslerinden muaf tutuluyor. Gelin bu konuya birlikte daha yakından bakalım.

egzersizin

Beden eğitiminin vücudu güçlendirmeye, daha sağlıklı ve daha kalıcı hale getirmeye yardımcı olduğu bir sır değil. Fiziksel aktivite, vücudumuzun organlarının oksijen ile doyurulmasının bir sonucu olarak kan dolaşımını iyileştirir. Basınç yükselir, adrenalin salınır, vücut güç kazanır ve uzun süre iyi durumda kalır. Orta derecede egzersiz, zorlu bir günün ardından biriken yorgunluk ve stresi gidermeye, zindeliği korumaya ve düzeltmeye, zihnin netliğini ve olumlu bir tavrı korumaya yardımcı olur. Spor, birçok insan için harika bir hobidir, bunun sonucunda rutin görevlerden uzaklaşırız, dikkat odağımızı değiştirir ve rahat ederiz. Görünüşe göre bazı avantajları var, öyleyse insanlar neden şüpheci? Önemli olan, oynayabileceğiniz belirli sporun, Görme problemleri yaşıyorsanız, dikkatli seçmeniz gerekir. Egzersiz, mevcut hastalıkları, hipermetropi veya miyopiyi tamamen iyileştirmez, ancak gelecekteki sorunların iyi bir şekilde önlenmesi ve görme işlevlerinin güçlendirilmesidir.

Görme oranı düşük insanlar için hangi spor uygundur? Bu, kontrollü olarak koşu, yüzme, yürüyüş, fitness, yoga, bisiklet olabilir. Bu egzersizlerin avantajı, kalp atış hızında keskin bir artışa ve vücuttaki genel yüke neden olmaması, yoğunluğunun yüksek olmamasıdır. Bu tür egzersizler gevşemeyi ve dinlenmeyi destekler, yaşa ve aktivite türüne bakılmaksızın her hasta için uygundur. Ek olarak, sunulan aktivitelerin çoğu açık havada gerçekleştirilebilir, bu da gözleri rahatlatmaya ve görmeyi iyileştirmeye yardımcı olur. Bu sporlar, özellikle tıbbi göz jimnastiği ile kombinasyon halinde, sadece önleyici bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut durumu dengelemenize ve bir kişinin görüşünü kademeli olarak iyileştirmenize izin verir. Göz kaslarının mükemmel eğitimi, aktif top oyunlarıyla sağlanır veya örneğin badminton. İhtiyacımız olan nesneye odaklanarak, bu durumda bir top veya raketle, dönüşümlü olarak göz jimnastiğine iyi bir alternatif olan gözlerimizi gevşetir ve gereriz. Haftada birkaç kez, en az otuz dakika ders yapmanız önerilir, ancak aşırıya kaçmayın.

Ne yapmak kesinlikle yasaktır? Herhangi bir yoğun egzersiz kontrendikedir. Bu, powerlifting, akrobasi, her türlü vücut geliştirme ve hatta spor derslerini içerir. Zaten egzersiz yapıyorsanız, doktorunuza danıştığınızdan emin olun, düşük veya orta yoğunluklu sınıflar yapmanız gerekebilir ve her zaman kişisel bir antrenör gözetiminde olmanız gerekebilir. Her türlü güreş (boks, sambo vb.) Kontrendikedir. Bu tür aktiviteler göz içi basıncını ve gerginliği artırır ve baş veya gözlerin fiziksel olarak yaralanma riskini artırır.

Görme problemleriniz varsa, kendiniz için fiziksel aktivite seçerken sorumlu olmalısınız. Çevrenizdeki diğer insanların yaptığı şeyler sizin için her zaman iyi olmayabilir. Hareketsiz bir yaşam tarzını tercih etmemelisiniz, temiz havada ılımlı bir hızda sıradan bir yürüyüş bile faydalı olacaktır.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.